Nuo 2021 m. įsigalioja nauja VKAT arbitražo procedūros reglamento redakcija

Nuo 2021 m. įsigalioja nauja VKAT arbitražo procedūros reglamento redakcija
2020 m. rugsėjo 10 d. Vilniaus komercinio arbitražo teismo (VKAT) valdyba patvirtino tam tikrus VKAT arbitražo procedūros reglamento pakeitimus, kurie turi pasitarnauti tam, kad arbitražo paslaugos mūsų klientams taptų dar patogesnės, greitesnės ir efektyvesnės.

Labai saugome patikimumą, prognozuojamumą ir stabilumą, todėl jokių revoliucijų šiuose pakeitimuose nėra – mes tiesiog nuosekliai, be staigių judesių, stengiamės tobulinti reglamentą. Pakeitimai įsigalios nuo 2021 m. sausio 1 d., tad trumpai pagrindinius aptarsiu. 

Pirmiausiai dar labiau stengiamės, kad mūsų ARBIS sistema, taptų pagrindine ginčų nagrinėjimo platforma arbitraže. Tai ypatingai aktualu pandemijos sąlygomis. Todėl 31 straipsnyje numatyta bendra taisyklė, kad visi ginčai yra administruojami elektroninėje ARBIS sistemoje (www. arbis.lt). Kitą vertus, neužkertame kelio ir popieriniam bylos variantui, tačiau tai kainuos 10 % brangiau. Tad norėdami išvengti visiškai bereikalingo pabrangimo, tiesiog naudokitės pigesne ir efektyvesne ARBIS alternatyva.

Atsižvelgiant į tai, kad ARBIS tampa pagrindine bylų administravimo platforma, 4 straipsnyje atsiranda nuostata, jog jeigu šalys susitaria dėl reglamento taikymo, laikoma, kad tuo pačiu jos susitaria dėl procesinių dokumentų įteikimo naudojant ARBIS sistemą, išskyrus jau minėtą atvejį, kai arbitražui yra pateikiama „popierinė“ byla. Bet kokiu atveju pranešimas apie gautą ieškinį atsakovui yra siunčiamas asmeniškai, t.y. ieškovo pateiktu adresu. Kitaip tariant, pirmoji informacija apie pateiktą ieškinį, visada atsakovui bus įteikiama „popieriniu“ būdu arba elektroniniu, jeigu šalys dėl to susitarė.  

Šiandienos iššūkių akivaizdoje, ne mažiau svarbiu atrodo ir naujoji reglamento 30 straipsnio 3 dalies nuostata, kad šalims susitarus ar Arbitražo teismui nutarus (išskyrus, kai visos šalys tam prieštarauja), pagrindinis posėdis gali vykti naudojant tiesioginio ryšio priemones.

Tad tikiu, kad naujuosius metus pasitiksime visiškai pasiruošę pandemijos keliamiems iššūkiams, o VKAT teikiama ginčų sprendimo bei jų administravimo paslauga ir toliau liks kokybiška bei patraukli verslui.

VKAT Arbitražo procedūros reglamentas (nuo 2021-01-01) 
VKAT Arbitražo procedūros reglamentas (nuo 2021-01-01) su priedais.
Jūsų V. Nekrošius
VKAT pirmininkas
VILNIAUS ARBITRAŽO DIENA 2024 Vilniaus komercinio arbitražo teismas ir Vilniaus arbitražo bendruomenė 2024 m. rugsėjo 13 d. organizuoja Vilniaus arbitražo dieną 2024.  Išsaugokite datą! Plačiau
Kiek arbitrų turėtų nagrinėti ginčą iki 30 000 Eur ?
Vilniaus komercinio arbitražo teismas
M.Valančiaus g. 1A-7, LT-03155 Vilnius, Lietuva
Tel.: (+370 5) 261 45 17  Faks.: (+370 5) 278 43 63
El. p.: info(eta)arbitrazas.lt

Privatumo politika

  
Steigėjai
  •  
  •   

  •  
© 2013-2023, Vilniaus komercinio arbitražo teismas. Visos teisės saugomos.