VKAT informacinė sistema, skirta arbitražo proceso valdymui elektroniniu būdu


Niujorko konvencijos (1958) žemėlapis​

Arbitražas

Vilniaus komercinio arbitražo teismas – tai patraukli alternatyva konfidencialiai spręsti tiek tarptautinius, tiek nacionalinius komercinius ginčus.

Arbitražas – ginčo sprendimo būdas, kai fiziniai ar juridiniai asmenys, remdamiesi savo susitarimu, tarpusavio ginčui spręsti kreipiasi ne į valstybės teismą, o į jų susitarimu pasirinktą trečiąjį asmenį ar asmenis (arbitrus) arba nuolatinę arbitražo instituciją.

Arbitražo privalumai

KONFIDENCIALUMAS
Skirtingai nuo teisminio ginčų sprendimo, komercinis arbitražas  bei tarpininkavimas/taikinimas yra konfidencialus. Ginčo kilimo faktas, ginčo šalys bei dalykas išlaikomi paslaptyje.

LANKSTUS PROCESAS
Šalys gali pasirinkti arbitražo /tarpininkavimo vietą, arbitrų/tarpininkų  skaičių, jų parinkimo kriterijus, nušalinimo tvarką, arbitražo/tarpininkavimo kalbą, taikytinas teisę ir kitus dalykus.

GALIMYBĖ PASIRINKTI PROFESIONALUS
Šalys gali pasirinkti arbitrais/tarpininkais atitinkamos srities specialistus, kurių kompetencija, nešališkumu  ir objektyvumu jos neabejoja ir pasitiki.

ARBITRAŽO SPRENDIMŲ PRIVALOMUMAS
Arbitražo sprendimai turi teismo sprendimo galią ir gali būti vykdomi priverstinai.

VIENA INSTANCIJA
Arbitražo sprendimai negali būti skundžiami materialiniu pagrindu, todėl galutinis sprendimas priimamas greičiau ir išvengiama bylinėjimosi keliose instancijose išlaidų.

TARPTAUTINIS PRIPAŽINIMAS
Arbitražo sprendimai pripažįstami ir gali būti vykdomi daugiau nei 160 pasaulio valstybių – Niujorko 1958 m. konvencijos “Dėl užsienio arbitražo sprendimų pripažinimo ir vykdymo” dalyvių teritorijoje. Kasmet valstybių dalyvių skaičius didėja.

                                      Arbitražo proceso supaprastinta schema

VILNIAUS ARBITRAŽO DIENA 2024 Vilniaus komercinio arbitražo teismas ir Vilniaus arbitražo bendruomenė 2024 m. rugsėjo 13 d. organizuoja Vilniaus arbitražo dieną 2024.  Registracija jau atidaryta! Plačiau
Kiek arbitrų turėtų nagrinėti ginčą iki 30 000 Eur ?
Vilniaus komercinio arbitražo teismas
M.Valančiaus g. 1A-7, LT-03155 Vilnius, Lietuva
Tel.: (+370 5) 261 45 17  Faks.: (+370 5) 278 43 63
El. p.: info(eta)arbitrazas.lt

Privatumo politika

  
Steigėjai
  •  
  •   


  •  


  •  
© 2013-2023, Vilniaus komercinio arbitražo teismas. Visos teisės saugomos.