VKAT informacinė sistema, skirta arbitražo proceso valdymui elektroniniu būdu
Niujorko konvencijos (1958) žemėlapis
Mediacija
MEDIACIJOS TAISYKLĖS (galioja nuo 2014 m. birželio 1 d.)Mediacijos IŠLYGOS
Mediacija - tai sparčiai populiarėjantis visame pasaulyje bei ypatingai lankstus ginčų sprendimo būdas, kuris yra vykdomas privačiai bei konfidencialiai.
Paprastai išskiriami tokie mediacijos privalumai:
- Procedūros lankstumas ir galimybė ją organizuoti pagal šalių poreikius
- Konfidencialumas
- Mažesnės išlaidos lyginant su arbitražu ir ginčų sprendimu nacionaliniuose teismuose
- Galimybė naudoti mišrią ginčų sprendimo techniką
- Orientacija į šalių verslo ir kitų interesų palaikymą bei šalių požiūrių suartinimą tam tikru klausimu taip išlaikant santykius ateityje
Mediacijos išlaidos apskaičiuojamos itin paprastu metodu - mokama vienkartinė 1300 EUR registracijos rinkliava (neįskaitant PVM), apimanti administravimo rinkliavą ir mediatoriaus honorarą už pirmas tris mediacijos valandas, tokiu būdu suteikiant šalims galimybę išbandyti ir įsitikinti ginčo sprendimo būdo tinkamumu. Pageidaujant pratęsti mediaciją, mokama papildoma rinkliava, paskaičiuota už kiekvieną papildomą valandą, paprastai neviršijanti 150 EUR (neįskaitant PVM) už valandą.
Kaip pasinaudoti mediacija? Šalys susitarimu gali nustatyti, jog iškilęs nesutarimas arba ginčas, bus sprendžiamas mediacijos pagalba. Kitaip sakant, ginčo sprendimas mediacijos būdu gali būti iš anksto numatytas šalių sutartyje (mediacijos arba med-arb išlygos forma) arba jau iškilęs ginčas šalių sutikimu gali būti nukreiptas į mediaciją. Taigi, net ir nesant mediacijos susitarimo, viena iš šalių gali inicijuoti mediaciją, pateikdama Vilniaus komercinio arbitražo teismui rašytinį prašymą atitinkantį Mediacijos taisyklių 2 straipsnį. Tokiu atveju Vilniaus komercinio arbitražo teismas gali padėti šalims suderinti nuomones dėl mediacijos taikymo jų ginčui.
VKAT tarpininkavimo ir taikinimo procedūros reglamentas (2004)