Naujas Vilniaus komercinio arbitražo teismo Arbitražo procedūros reglamentas

Naujas Vilniaus komercinio arbitražo teismo Arbitražo procedūros reglamentas

Nuo 2013 metų pradžios įsigaliojo Vilniaus komercinio arbitražo teismo Valdybos patvirtintas naujos redakcijos Arbitražo procedūros reglamentas, parengtas atsižvelgiant į 2012 metų vasarą priimto Lietuvos Respublikos Komercinio arbitražo įstatymo nuostatas, Vilniaus komercinio arbitražo teismo ilgametę patirtį administruojant arbitražo procesus bei praktikoje iškylančius klausimus.

Naujasis reglamentas numato ginčo nagrinėjimą vieno arbitro pagalba tais atvejais, kai šalys nebuvo susitarusios dėl arbitrų skaičiaus ir neprašo kitaip, procesinių dokumentų įteikimą elektroninu paštu, proceso inicijavimą pateikus ne tik ieškinį, bet ir pranešimą apie arbitražą, trečiųjų asmenų įstojimo galimybę, laikinųjų apsaugos priemonių skyrimą iki arbitražo teismo suformavimo pasinaudojus laikinojo arbitro pagalba ir kitus pasikeitimus. Kartu nustatyta atskira pagreitinta nagrinėjimo tvarka ginčams, kylantiems iš finansinių paslaugų teisinių santykių, kai viena iš ginčo šalių yra bankas ar kredito unija ir ginčo suma neviršija 200 tūkstančių litų (Reglamento Priedas Nr.3).

Tikimasi, kad naujoji tvarka padės spręsti šalių ginčus operatyviau ir mažesniais kaštais.

Susipažinti su naujos redakcijos Vilniaus komercinio arbitražo teismo Arbitražo procedūros reglamentu galite
čia.
VILNIAUS ARBITRAŽO DIENA 2024 Vilniaus komercinio arbitražo teismas ir Vilniaus arbitražo bendruomenė 2024 m. rugsėjo 13 d. organizuoja Vilniaus arbitražo dieną 2024.  Registracija jau atidaryta! Plačiau
Kiek arbitrų turėtų nagrinėti ginčą iki 30 000 Eur ?
Vilniaus komercinio arbitražo teismas
M.Valančiaus g. 1A-7, LT-03155 Vilnius, Lietuva
Tel.: (+370 5) 261 45 17  Faks.: (+370 5) 278 43 63
El. p.: info(eta)arbitrazas.lt

Privatumo politika

  
Steigėjai
  •  
  •   


  •  


  •  
© 2013-2023, Vilniaus komercinio arbitražo teismas. Visos teisės saugomos.