ATVIRŲ DURŲ DIENA

ATVIRŲ DURŲ DIENA
2014 m. sausio 30 d. Vilniaus komercinio arbitražo teisme vyko ATVIRŲ DURŲ DIENA, kurios metu teisininkai rengiantys sutartis supažindinti su ginčų sprendimo tvarka Vilniaus komercinio arbitražo teisme bei diskutuota praktikoje aktualiais klausimais, sudarant arbitražinius susitarimus bei rengiantis kreiptis į arbitražą. 

Vilniaus komercinio arbitražo teismas yra nuolatinė arbitražo institucija administruojanti ginčų sprendimą alternatyviais ginčų sprendimo būdais, tame tarp arbitražu ir mediacija. 

Arbitražas – ginčo sprendimo būdas, kai fiziniai ar juridiniai asmenys, remdamiesi savo susitarimu, tarpusavio ginčui spręsti kreipiasi ne į valstybės teismą, o į jų susitarimu pasirinktą trečiąjį asmenį ar asmenis (arbitrus) arba nuolatinę arbitražo instituciją.

Mediacija (tarpininkavimas) - tai sparčiai visame pasaulyje populiarėjantis ginčo sprendimo būdas pagrįstas tarpusavio kompromisų atradimu, taip pat leidžiantis ginčo šalims išlaikyti tarpusavio santykius ateityje. Ginčui išspręsti paskiriamas tarpininkas ar keli tarpininkai, padedantys šalims išspręsti konkretų jų ginčą. Pasiektas ginčo sureguliavimo rezultatas padedant tarpininkui gali būti įtvirtinamas taikos sutartimi.
 
Nuo 2023-01-01 įsigalioja nauja VKAT arbitražo procedūros reglamento redakcija 2022 m. lapkričio 17 d. Vilniaus komercinio arbitražo teismo (VKAT) valdyba patvirtino VKAT arbitražo procedūros reglamento pakeitimus. Reglamentas papildytas nuostatomis dėl Plačiau
Kiek arbitrų turėtų nagrinėti ginčą iki 30 000 Eur ?
Vilniaus komercinio arbitražo teismas
M.Valančiaus g. 1A-7, LT-03155 Vilnius, Lietuva
Tel.: (+370 5) 261 45 17  Faks.: (+370 5) 278 43 63
El. p.: info(eta)arbitrazas.lt

Privatumo politika

  
Steigėjai
  •  
  •   

  •  
© 2013-2023, Vilniaus komercinio arbitražo teismas. Visos teisės saugomos.